22. martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena

Visā pasaulē 22. martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena. Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā.

Šī diena ir  iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada.

Šai dienā ikviens tiek aicināts pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām.

Sagatavošanas grupas bērni piedalījās Pasaules ūdens dienai veltītajā Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolu sadarbības pasākumā “Mākonīša sadziedāšanās rīts” ZOOM platformā.

Vecāko un sagatavošanas grupu bērni pārrunāja ūdens izmantošanu, meklēja grupā un piestiprināja ūdens pilienu visās vietās, kur tiek patērēts ūdens, filtrēja ūdeni, eksperimentēja, skatījās video. Divas grupas piedalījās Venden rīkotajā bērnu zīmējumu konkursā par tēmu “Ūdens mūsu pasaulē”.

Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstītā projekta “Ū-vitamīns” ietvaros ir izveidojusi video rullīšus “Kur rodas krāna ūdens?”,“Kā gudri var izmantot ūdeni?”, kas ir kā izglītojošs, vizuāls materiāls par dzeramā ūdens ciklu.

Aicinām ikvienu atcerēties to, ka šī mums tik pierastā, bet tik nepieciešamā dabas bagātība – ūdens, ir sargājama un taupāma!

Aktivitāšu foto var apskatīt Foto galerijā https://daugavpils20pii.lv/gallery/pasaules-udens-diena-2022/