Drošības pasākumi pirmsskolas izglītības iestādēs no 16.03.2021.

Lai nostiprinātu pašreizējo Covid-19 saslimstības krituma tendenci, valdība 12. martā apstiprināja vairākas izmaiņas epidemioloģiskās drošības pasākumos, tai skaitā arī pirmsskolas izglītības iestādēs.

MK rīkojums Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” nosaka, ka no 2021. gada 16. marta darbu turpinās pirmsskolas izglītības iestādes, uzņemot tikai tos bērnus, kuru vecākiem jāstrādā klātienē vai darba specifikas dēļ nav iespējams attālināti vienlaikus strādāt un nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Arī Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes darbu turpinās, paļaujoties uz vecāku personisko atbildību MK rīkojuma izpildē un papildus nepieprasot nekādu apliecinājumu vai izziņu no bērna vecāka darba vietas. Vēršam uzmanību arī uz to, ka, neskatoties uz to, cik bērnu būs grupā, visi bērni atradīsies savās grupās un grupas netiks apvienotas.

Sargājot gan darbinieku, gan bērnu veselību, paredzēts, ka pirmsskolas izglītības iestādēs klātienē nodarbinātajiem reizi nedēļā tik veikts Covid-19 tests, kā arī pirmsskolas izglītības iestādēs gan mācību procesa laikā, gan ārpus tā darbiniekiem pareizi jālieto mutes un deguna aizsegs. Protams, nav atcelti arī visi iepriekšējie drošības pasākumi – dezinfekcija, telpu vēdināšana u.tml.