Starptautiskā roku mazgāšanas diena 2020.

Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādē par godu Starptautiskai roku mazgāšanas dienai 15. un 16. oktobrī notika tematiskas rotaļdarbības gan grupās, gan ārā, kuru mērķis bija aktualizēt regulāras un pareizas roku higiēnas, t.sk., roku mazgāšanas ar ziepēm nozīmi.Roku higiēnas ievērošana ir ļoti svarīgs pasākums vairāku infekcijas slimību t.sk., augšējo elpceļu un akūto zarnu infekciju (izpaužas kā caureja un vemšana) profilaksē. Ikdienā patogēnie jeb sliktie mikroorganismi ar nemazgātām rokām var tikt pārnesti uz dažādiem priekšmetiem un virsmām, piemēram, durvju rokturiem, telefonu, ēdienu, lifta pogām u.c. un, pieskaroties acīm, degunam, mutei vai ēdot ar nemazgātām rokām piesārņotu pārtiku, var nokļūt cilvēka organismā, izraisot dažādas saslimšanas.

Bērniem patīk apgūt zināšanas un prasmes rotaļu veidā, tāpēc mūsu iestādes bērniem grupu skolotājas piedāvāja rotaļas, eksperimentus un citas aktivitātes, kas saistītas ar ūdeni, ziepēm un dažādiem netīrumiem, kurus bērni meklēja grupiņā un ārā. Iestādes pirmsskolu un skolu māsa M.Gallere pievērsa bērnu uzmanību tam, ka baktērijas un vīrusi atrodas visur, proti, uz galda, somas, zīmuļiem un citiem mums apkārt esošiem priekšmetiem. Taču vislabāk tie jūtas uz mūsu rokām, īpaši zem nagiem, pirkstu starpās. Eksperimentējot, bērni nonāca pie secinājuma, ka vīrusus un baktērijas bez mazgāšanas līdzekļiem, izmantojot tikai ūdeni, var nomazgāt tikai daļēji. Bērni kopā ar pirmsskolu un skolu māsu  atkārtoja roku mazgāšanas tehniku.
Aktivitāšu laikā bērnus iepriecināja tēls – negantais Mikrobs, kuram rokās bija “baktērijas” un “vīrusi”(piepūsti un izkrāsoti baloni). Bērni skrēja tiem pakaļ, un  pūta ziepju burbuļus uz tiem.
Bet kad mikrobi tika uzvarēti, bērniem bija iespēja vērot lielo burbuļu šovu un uzspridzināt lielos burbuļus, kā simbolisku uzvaru pār mikrobiem.
Noslēgumā bērni saņēma krāsojamās lapas ar ilustrācijām par  cīņu ar mikrobiem. Bērniem ļoti patika visas aktivitātes un viņi apsolīja katru dienu cītīgi mazgāt rokas un rūpēties par savu veselību.

SPKC atgādina būt atbildīgiem par savu veselību, ievērojot regulāru un pareizu roku higiēnu, kā arī aicina par to atgādināt saviem tuviniekiem un īpaši bērniem, kas paradumus mācās un apgūst no pieaugušajiem.

Vairāk informācijas par roku higiēnu un palīgmateriāli bērniem roku mazgāšanas paradumu veidošanai un nostirpināšanai atrodami mājaslapā www.ziepiņš.lv

Foto var aplūkot Foto galerijā

Roku mazgāšanas diena 2020