Lielā Talka 2020

Lielā Talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Šie mērķi sasaucas ar projekta “Darbīgās kopienas” dalībnieku un partneru apņemšanos ar savu aktīvas rīcības piemēru aicināt līdzcilvēkus domāt un rīkoties savā un sabiedrības labā, tāpēc piedalīšanās talkā 16.maijā bija ieplānota kā viena no projekta aktivitātēm. Valstī izsludinātā ārkārtas situācija ietekmēja arī Lielās talkas norisi, tomēr tie, kas vēlas darboties, vienmēr atradīs, kā to darīt. “Darbīgo kopienu” aktīvisti un partneri ar prieku devās solo talkās, duetu talkās, ģimeņu talkās un mazu grupu talkās, sakopjot mūsu mīļo Latviju.

Daugavpils 21.pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki un grupu ”Zaķītis” un “Bitīte” bērni talkoja Ķīmiķu mikrorajonā pie Gubiščes ezera. Daugavpils 11.pamatskolas sākumskolnieki un viņu ģimenes talkoja Ķīmiķu mikrorajonā Darba ielā, Jaunforštadtē Baložu ielā, Jaunajos Stropos Peldu ielā, Čerepovā Nometņu ielā un Stropu mežaparkā. Daugavpils 13.vidusskolas skolēni rīkoja solo talkas, sakopjot savu piemājas apkārtni. Daugavpils 26.pirmsskolas izglītības iestādes bērni talkoja Baznīcu kalnā Marijas ielā, Jaunbūvē Miera ielā un citās Daugavpils vietās, kā arī bērnudārza teritorijā, bet skolotājas un viņu ģimenes talkoja Grīvā, Viduspoguļankas mežā, Jaunforštadtes mežā, Stropu mežā un Vārkavas novadā.

Daugavpils 20.pirmsskolas izglītības iestādes bērni talkoja Viduspoguļankas mežā, Stropu mežā, pie Šūņu ezera, kā arī palīdzēja vecākiem sakopt teritorijas pie ģimenes vasarnīcām un lauku mājām.

Daugavpils 3.pirmsskolas izglītības iestādes bērni sakopa Šūņu ezera krastu. Projekta partneri no Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” bērnu kluba “Mezgls” talkoja ģimenes talkā Sventes pagasta Ezeriņos, bet partneri no LCB filiāles Ceriņu bibliotēka – Stropu mežaparkā.

Pēc aktīvā darba talkotājiem vēl pietika spēka arī sportiskām aktivitātēm. Talkotāji sportoja, gan izmantojot darba rīkus, gan bumbas un citus sporta rīkus, gan dodoties izbraukumos ar velosipēdu. Paldies visiem par aktivitāti un sakoptajām vietām!

Par tuvākajām aktivitātēm Daugavpils Kopienas resursu centrā un iespējām iesaistīties var interesēties pie projekta koordinatores Arvitas Jukšas (tālr: 26825598; e-pasts: arvita.juksa@inbox.lv).

British Council ir Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar kultūras sakaru un izglītības iespēju veicināšanu. British Council sadarbojas ar vairāk nekā 100 valstīm mākslas, kultūras, izglītības un vietējās kopienas stiprināšanas jomās. Aizvadītajā gadā organizācija sasniedza 75 miljonu cilvēku auditoriju klātienes pasākumos un vairāk nekā 755 miljonu sekotāju tiešsaistē. Kopš 2016. gada British Council Baltijas valstīs īsteno apjomīgu programmu, kuras mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras, sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas veicina sabiedrības saliedētību.

Papildu informācija: Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītāja Kristīne Liepiņa

Tālr.: 65235635 epasts: iic.kristine@gmail.com

http://iic.lv/projekti/darbigas-kopienas/                       www.facebook.com/Izglitibasiniciativucentrs

www.facebook.com/BritishCouncilLatvia/                #DarbīgāsKopienas     #PeopleToPeople

Mūsu iestādes bērnu talkošanu un sportošanu skatieties Foto galerijā.

VISIEM MILZĪGS PALDIES PAR KATRU SAKOPTU LATVIJAS STŪRĪTI!

Informāciju sagatavoja:         

Arvita Jukša, IIC projekta „Darbīgās kopienas” vietējās kopienas koordinatore Daugavpilī