#TiraiLatvijai un #EsSakuArSevi Konkurss “Es sāku ar sevi tīrai Latvijai” Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādes dalība “Zaļās jostas” konkursa finālā.

Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestāde labprāt atsaucās uz “Zaļā josta” aicinājumu piedalīties konkursā “Es sāku ar sevi tīrai Latvijai” , kura organizatori ir “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC), Modes un Izklaides centru Rīga Plaza, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju.

Konkursa tēma: Ko es varu darīt personiski, lai samazinātu plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņu, kuri, nonākot vidē, rada draudus ekosistēmai.

Konkursa mērķis: Motivēt bērnus un jauniešus videi draudzīgai rīcībai ikdienā, parādīt, ka ikviens no mums var ietekmēt plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņa samazināšanos, tādējādi samazinot apkārtējās vides piesārņojumu ar plastmasas atkritumiem.

Konkursa uzdevumi:

  1. Konkursa uzdevums ir izgatavot pašiem savus stilīgus dizaina iepirkuma maisiņus vai somu dažādu nopirkto produktu līdznešanai.
  2. Konkursa dalībnieki savus konkursa darbus nodemonstrē savā izglītības iestādē pārējiem audzēkņiem ar stāstījumu par to pielietojuma iespējām ar aicinājumu sekot viņu piemēram.

Iestādē veiktās aktivitātes.

Vecākajās un sagatavošanas grupās tika diskutēts par dabas piesārņojumu ar plastikāta maisiņiem. Audzēkņi uzzināja par to, ka plastikāta maisiņi sadalās 10 līdz 1000 gadus. Bērni noskatījās internetā pieejamos foto un video materiālus, kas viņus ļoti iespaidoja un lika secināt, ka cilvēki piesārņo vidi bez vajadzības izmantojot tik lielu plastikāta maisiņu daudzumu. Pedagogi mudināja bērnus piedāvāt šīs problēmas risinājumu, jo rokās no veikala arī daudz neatnesīsi. Bērni izteica dažādus piedāvājumus un pastāstīja, kur viņi liek nopirktās preces.

Konkursam pieteicās divas iestādes bērnu komandas:

–  vecākās grupas komanda, kuras moto ir “Saudzē dabu, samazini atkritumu daudzumu!

Grupā tika izveidota 10 bērnu komanda. Bērni atnesa dažādus materiālus – kartonu, lietotu somu audumu, džinsu audumu, polietilēna plēves un krāsainus maisiņus. Diviem bērniem izgatavot maisiņus palīdzēja mājās  māmiņas, sašujot kopā audumu, bet pārējie bērni grupā kopīgi izgatavoja iepirkuma maisiņus. Komandas veikums – 6 iepirkuma maisiņi. Komandas dalībnieki prezentēja savus maisiņus savas grupas bērniem un vidējās grupas “Lāčīši” bērniem. Par ko liecina fotogrāfijas Foto galerijā ““Rūķīšu” grupas komandas iepirkumu maisiņi”.

–  sagatavošanas grupas komanda, kuras moto ir “Izmanto otrreiz visu, ko vari!”.

Grupā tika izveidota 10 bērnu komanda. Bērni atnesa no mājām dažādus materiālus – lietotu apģērbu ( apakškrekli, T – krekli, džemperītis), lietotus galda paliktņus, plastmasas kinder-oliņas, auduma ziedus, vinila tapešu pārpalikumus, plastmasas pudeles. Ar nelielu pedagogu līdzdalību, bērni izgatavoja 10 iepirkuma somas. Bērni tās prezentēja savas grupas bērniem un sagatavošanas grupas “Zaķīši” bērniem. Par ko liecina fotogrāfijas Foto galerijā ““Putniņu” grupas komandas iepirkumu maisiņi”.

Bērniem ļoti patika darboties un pašiem izgatavot iepirkumu maisiņus, kurus var izmantot vairākkārtīgi, kā arī viņu maisiņi iedvesmoja arī citus bērnus izgatavot mājās kopā ar vecākiem iepirkuma maisiņus. Konkursa dalībnieki un iesaistīto grupu bērni apņēmās neizmantot vienreizlietojamos plastikāta iepirkumu maisiņus.

Sagatavošanas grupas bērni, kopā ar vecākiem, brauca uz konkursa “Es saku ar sevi – tīrai Latvijai!” Latgales reģiona atlases 1.kārtu, kas notika Rēzeknē, kur guva uzvaru  un aicinājumu piedalīties Republikas mēroga konkursa 2.kārtā Rīgā, kā arī saņēma Rēzeknes domes simpātiju balvu.

Sagatavošanas grupas komanda “Citplanētieši” veiksmīgi startēja arī konkursa 2.kārtā Rīgā 26.aprīlī – vērienīgā dizaina maisiņu modes skatē , kur saņēma Latvijas Dabas muzeja Simpātiju balvu.

Oriģinālākos maisiņus un somiņas varēs apskatīt Modes un izklaides centra Riga Plaza izstādē vēl 2 nedēļas.

Foto var apskatīt Foto galerijā