Starptautiskā bērnu grāmatu diena Ceriņu bibliotēkā

5.aprīlī Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupu bērni apmeklēja Starptautiskai bērnu grāmatu dienai veltītu pasākumu “Lasām skaļi, lasām visiem!”.

Starptautiskās bērnu grāmatu dienas tradīciju 1967. gadā iedibināja Starptautiskā bērnu un jaunatnes literatūras padome (SBJLP). Šī diena tiek atzīmēta 2. aprīlī – daudzu paaudžu iemīļotā, izcilā pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienā. Ik gadu kādai no SBJLP nacionālajām nodaļām ir iespēja kļūt par Starptautiskās bērnu grāmatu dienas sponsoru. Šī nodaļa izvēlas tēmu un uzaicina savā valstī atzītu autoru uzrakstīt vēstījumu pasaules bērniem, bet pazīstamu mākslinieku – izveidot plakāta dizainu. Šogad Starptautiskās bērnu grāmatas dienas sponsora lomā ir mūsu kaimiņvalsts Lietuva. Gan plakāta, gan teksta autors ir Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas 2010. gada laureāts, daudzu prestižu starptautisku balvu ieguvējs, lietuviešu bērnu rakstnieks un grāmatu ilustrators – Ķēstutis Kasparavičus.  Šā gada vēstījumā tiek atgādināts, ka grāmatas ļauj mums samazināt ikdienas mežonīgo tempu. Tās palīdz nesteigties, māca pamanīt un pievērst uzmanību notiekošajam. Un grāmatas arī aicina mūs piesēst, jo parasti mēs taču lasām sēdus, vai ne?

Bibliotēkā mūs sagaidīja laipnas bibliotekāres, kuras bērniem  piedāvāja izzinošu ekskursiju pa bibliotēku. Mazie lasītāji tika iepazīstināti ar bilžu un skaņu grāmatām, minēja mīklas, kuru atminējumi slēpās grāmatās. Bērniem tika lasīta priekšā vācu autores Elizabetes Vagneres kamišibai attēlu teātra pasaka “Zinātkārais vardulēns Kvaki”. Lasījuma procesā tika iesaistīti arī bērni, kuri nosauca pasakā pazudušus vārdus, atbilstoši pasakas saturam. Pēc tam bērni vēroja Ceriņu bibliotēkas jubilejas prezentāciju. Pasākuma noslēgumā, bērni varēja apskatīt, aptaustīt un izskaņot bilžu un skaņu grāmatas. Bērniem bibliotēkā ļoti patika un viņi ar lielāko prieku to apmeklēs gan ar vecākiem, gan patstāvīgi, kad jau būs skolēni.

Paldies Ceriņu bibliotēkas darbiniecēm par jauko sadarbību!

Foto galerijā var vērot bibliotēkā pavadītos mirkļus.