Starptautiskā roku mazgāšanas diena

Kurš gan nemāk mazgāt rokas? Visi māk, taču, kāpēc rokas obligāti ir jāmazgā ar ziepēm un kas notiks, ja rokas nenomazgās pirms ēdienreizes, ir tās lietas par kurām jārunā ar bērniem patstāvīgi.

Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādē par godu Starptautiskai roku mazgāšanas dienai 15. un 16. oktobrī notika tematiskas rotaļdarbības gan grupās, gan ārā.

 

Bērniem patīk apgūt zināšanas un prasmes rotaļu veidā, tāpēc mūsu iestādes bērniem grupu skolotājas piedāvāja rotaļas, eksperimentus un citas aktivitātes, kas saistītas ar ūdeni, ziepēm un dažādiem netīrumiem, kurus bērni meklēja grupiņā un ārā. Iestādes pirmsskolu un skolu māsa M.Gallere pievērsa bērnu uzmanību tam, ka baktērijas un vīrusi atrodas visur, proti, uz galda, somas, zīmuļiem un citiem mums apkārt esošiem priekšmetiem. Taču vislabāk tie jūtas uz mūsu rokām, īpaši zem nagiem, pirkstu starpās. Eksperimentējot, bērni nonāca pie secinājuma, ka vīrusus un baktērijas bez mazgāšanas līdzekļiem, izmantojot tikai ūdeni, var nomazgāt tikai daļēji. Bērni kopā ar pirmsskolu un skolu māsu  atkārtoja roku mazgāšanas tehniku.
Aktivitāšu laikā bērnus iepriecināja tēls – negantais Mikrobs, kuram rokās bija “baktērijas” un “vīrusi”(piepūsti un izkrāsoti baloni). Bērni skrēja tiem pakaļ, un  pūta ziepju burbuļus uz tiem.
Bet kad mikrobi tika uzvarēti, bērniem bija iespēja vērot lielo burbuļu šovu un uzspridzināt lielos burbuļus, kā simbolisku uzvaru pār mikrobiem.
Noslēgumā bērni saņēma krāsojamās lapas ar ilustrācijām par  cīņu ar mikrobiem. Bērniem ļoti patika visas aktivitātes un viņi apsolīja katru dienu cītīgi mazgāt rokas un rūpēties par savu veselību.

Aktivitāšu norisi var apskatīt Foto galerijā