UNESCO ASP aktivitāte “Sadraudzības svētki”

Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādē notika UNESCO Starptautiskajai dienai “Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai” veltīts pasākums “Sadraudzības svētki”.
Mēs visi dzīvojam Latvijā, taču esam tik dažādi pēc izskata, rakstura, dzimtās valodas, tautības un kultūras, taču tas mums netraucē saprasties un draudzīgi sadzīvot. Kultūru daudzveidība ir unikāls kultūras mantojums, kuru vajag izmantot mūsu valsts attīstības labā, ar to ir jāiepazīstina mūsu bērni, kuri, dzīvojot daudznacionālajā valstī, arī veidos tās nākotni.
Iestādes sagatavošanas grupu apmeklē četru tautību bērni – latvieši, krievi, poļi un ukraiņi, tāpēc tika padziļināti pētīts šo tautību kultūras mantojums – tradīcijas, tautastērpi, dziesmas, dejas, mūzika un nacionālie ēdieni.
Ieskatīties šo tautību kultūras mantojumā mums palīdzēja arī iestādes pirmsskolas izglītības skolotājas Ligita Kostina un Žanna Rimša, Daugavpils pilsētas 21.pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupas audzēkņi un skolotājas, Daugavpils pilsētas 27.pirmsskolas izglītības iestādes bērnu folkloras ansambļa “Russkije karagodi” dalībnieki un pedagoģe Žaneta Gasjaņeca, kā arī Daugavpils ukraiņu kultūrizglītības biedrības “Mrija” ansambļa dalībnieces.
Pasākuma noslēgumā viesi saņēma pateicības un dāvanas – krāsainas diegu lellītes, kuras izgatavoja sagatavošanas grupas audzēkņi kopā ar pedagoģi Ludmilu Lociku.
Dalīties ar pasākuma laikā gūtajiem iespaidiem bērni un pedagogi varēja pie svētku mielasta.
Mēs pateicamies 21.pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniecei Lolitai Fiļipovai, skolotājām Annai Baltrūnei un Viktorijai Jeršovai, kā arī sagatavošanas grupas audzēkņiem par grāmatzīmēm ar latviešu ornamentiem, kuras tika dāvinātas mūsu audzēkņiem!
Paldies 21.pirmsskolas izglītības iestādes vadītājai Tamārai Kurpniecei un 27.pirmsskolas izglītības iestādes vadītājai Nataļjai Isatei par sadarbību un pasākuma organizēšanas atbalstu!
Liels paldies arī visiem pārējiem pasākuma dalībniekiem un atbalstītājiem!

Pasākuma norisi var apskatīt Foto galerijā un Prezentācijā “Sadraudzības svētki”